Menu Zamknij

Przesyłki pocztowe do Rosji i na Ukrainę

07.03.2022 Informacje nt. wysyłki pomocy humanitarnej na Ukrainę

Zapraszamy do materiału na naszej stronie, w którym poruszamy temat tego, jak wyglądają procedury wysyłki pomocy naszym wschodnim sąsiadom.

Aktualizacja, 24.02.2022

Przywóz i wywóz produktów z Unii Europejskiej do obwodów ługańskiego i donieckiego

Zgodnie z treścią newslettera opublikowanego przez Departament Ceł, informujemy naszych klientów, że zgodnie z ustaleniami Komisji Europejskiej, importerom nie zaleca się ubiegania się o preferencyjne stawki celne w przypadku towarów wysyłanych z i do obwodów donieckiego i ługańskiego.

Rząd Ukrainy utracił kontrolę nad tymi terenami. Dopuszczenie tych towarów do obrotu jest w tym wypadku jednoznaczne z tworzeniem długu celnego.

Podstawą prawną decyzji jest Zawiadomienie dla importerów. Przywóz produktów do Unii na podstawie układu o stowarzyszeniu UE-Ukraina z niekontrolowanych przez rząd obszarów Ukrainy w obwodzie donieckim i ługańskim (Dz. Urz. UE C 87 z 23.02.2022 r.).

24.02.2022. 11:00:

Zgodnie z informacjami podanymi przez Pocztę Polską, transport przesyłek pocztowych na Ukrainę i transport przesyłek pocztowych do Rosji nie został wstrzymany. Sytuacja jest oczywiście otwarta. W miarę jej rozwoju, będziemy informować o nowych postanowieniach. Przesyłki pocztowe do Rosji nie zostają wstrzymane. Nie ma jeszcze informacji na temat ew. opóźnień.

Działalność Agencji Celnej J&J nie ulega zmianom. Nadal świadczymy usługi związane z odprawą paczek z Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. Zapraszamy do kontaktu za pomocą połączenia telefonicznego, maila lub formularza kontaktowego w zakładce KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *