Menu Zamknij

Zgłoszenia z wykorzystaniem systemu AIS – tłumaczymy, o co chodzi!

Rozumiemy, że ostatnie zmiany, jakie w odprawach celnych  przesyłek  dla podmiotów indywidualnych i firmowych wprowadziło wdrażanie przepisów e-commerce,  mogą  być dla wszystkich abstrakcyjne. W całym tym zamieszaniu staramy się jednak, jako Agencja Celna z wieloletnim doświadczeniem, służyć pomocą. Zawiadomienia pocztowe  informują przedsiębiorców i podmioty indywidualne o konieczności dokonania zgłoszenia celnego z wykorzystaniem teleinformatycznego systemu AIS. Czym właściwie ono jest?

Już tłumaczymy (bez zbędnych szczegółów). Żeby odprawić paczkę, potrzebne jest dokonanie odpowiedniego zgłoszenia do systemu celnego AIS, po którym następuje zwolnienie przesyłki z magazynu. Zajmujemy się tym już od wielu lat, więc spokojnie możecie zaufać naszej Agencji Celnej.

Jesteśmy dla Państwa w stanie odprawić przesyłki szybko i bez instytucjonalnego zagmatwania. Rozmawiacie Państwo z konkretną agentką celną, która osobiście zajmuje się Państwa sprawą. Na maile odpowiadamy szybko. Jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznie.

Jak działa Agencja Celna? Zgłoszenia z użyciem systemu AIS lub na formularzu JDA SAD

Agencja Celna J&J  posiada uprawnienia do zgłoszenia w systemie AIS wszystkich rodzajów towarów, także tych podlegających ograniczeniom. Odprawiamy towary we wszystkich procedurach celnych, takich jak.: dopuszczenie do obrotu (4000), zwrot towaru (6110), uszlachetnienie czynne i bierne czy zwolnienia z należności celno-podatkowych wynikające z Rozporządzenia Rady (WE) 1186/2009.

Zgłoszenie  w systemie AIS lub na formularzu JDA SAD działa u nas na takiej zasadzie, że w ciągu kilku dni (lub nawet w tym samym dniu roboczym) załatwiamy wszelkie kwestie związane z dokumentami. Bez kolejek, zajętej linii i przełączania między okienkami. Dokumenty można u nas złożyć mailowo. Kontakt telefoniczny jest sprawny. Działamy w zawodzie ćwierć wieku i doskonale wiemy, na czym polega nasza praca. Zmiany w przepisach nie robią już na nas wrażenia.

Dlatego zapraszamy do kontaktu w zakładce KONTAKT lub na naszym profilu na Facebooku. Rozumiemy, że większość z Państwa potrzebuje pilnie swoich przesyłek i zrobimy wszystko, żeby opuściły one magazyny, gdy tylko skompletujemy dokumentację. Działamy stacjonarnie w WER Zabrze, ale nasza Agencja Celna obsługuje wszystkie pocztowe urzędy celne w Polsce. Odprawy celne w Lublinie, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i w Aglomeracji Śląskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *